MŠ Kolonka

Adresa:
Ke Spravedlnosti 943,
258 01 Vlašim

tel.:317 842 453

mob.:734 417 766

mail: kolonka.ms@email.cz

Aktuality

MŠ Kolonka / Aktuality

Zdravověda v 1. a 2. třídě

Ve čtvrtek 14.2. navštíví 1. a 2. třídu zdravotní sestřičky, které nám ukáží základy první pomoci. Přineste si s sebou oblíbenou plyšovou hračku a jeden obvaz. Děkujeme. 

Bubnování 12.2.

Hudební program Bubnování se z důvodu velké nemocnosti dětí přesouvá na duben. Děkujeme za pochopení. 

Přednáška pro rodiče 22. 1. 2019

V úterý 22. 1. se od 16:00 hod uskuteční přednáška s Mgr. et. Mgr. Milanem Studničkou na téma "Jak vychovat holčičku a jak vychovat chlapečka." Akce je financována z projektu EU. Tímto všechny rodiče srdečně zveme do naší MŠ. 

Divadelní představení v MŠ

Ve středu 16. 1. proběhne v MŠ divadelní představení "O chechtavých strašidlech." Vybíráme 45 Kč. 

Tři králové

Tři králové

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujem vám..." V pondělí 7. 1. nás v mateřské škole navštívili Kašpar, Melichar a Baltazar, se kterými jsme si připoměli svátek Tří králů. 

Předvánoční výlet vlakem 1. a 2. třída

V pondělí 17. 12. se chystáme na předvánoční výlet vlakem do Trhového Štěpánova. Prosíme, abyste děti přivedli nejpozději do 8:00. Svačina je zajištěna. S sebou: batoh, pití, papírové kapesníky. Návrat: 12:30 do MŠ.

Prosíme, abyste děti s dopolední docházkou vyzvedávali od 12:45 - 13:00. 

Děkujeme, třídní učitelky 1. a 2. třídy

Hudební pásmo

Hudební pásmo

V úterý 4. 12. jsme se s dětmi zaposlouchali do příjemných melodií koled. Za vánoční atmosféru a krásné hudební vystoupení bychom chtěli moc poděkovat sboru ze ZŠ Načeradec. 

Akce s rodiči

Akce s rodiči

V pátek v podvečer 30. 11. proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. S dětmi a jejich rodiči jsme zahájili předvánoční čas. Nejprve děti z naší MŠ zazpívaly koledy a zarecitovaly připravené básničky, po té jsme společně rozsvítili vánoční stromeček na naší zahradě. Na závěr nechybělo sladké občerstvení a prskavky. 

Vánoční setkání

Vánoční setkání

Vánoční setkání s rodiči dětí z 1., 2. a 4. třídy proběhne ve čtvrtek 13. 12. 2018 v 15:00 hod. Těšíme se na Vás. 

Mikuláš, anděl a čert

Mikuláš, anděl a čert

Ve středu 5. 12. nás navštíví vzácní hosté - Mikuláš v doprovodu anděla a čertů.  

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční v pátek 30. 11. od 16:00 hod. Těšíme se na Vás. Vaše děti a kolektiv zaměstnankyň MŠ

Návštěva Zdravotnické záchranné služby ve Vlašimi

Návštěva Zdravotnické záchranné služby ve Vlašimi

V tomto týdnu děti z 1. a 2. třídy navštívily Zdravotnickou záchrannou službu ve Vlašimi. Pro děti byl tento pěší výlet velkým zážitkem. Děkujeme personálu za ochotu, vstřícnost a čas. 

Svátek svatého Martina

Svátek svatého Martina

Dnes jsme si s dětmi povídaly o svatomartinské legendě. O tom, jak se tento rytíř rozdělil s žebrákem o svůj plášť a také o tom, proč se na svatého Martina peče husa a svatomartinské rohlíčky. 

Zajíček a velká mrkvová záhada

V úterý 13.11. proběhne divadelní představení Zajíček a velká mrkvová záhada. Vybíráme 45 Kč. 

Setkání rodičů s Mgr. Andreou Vondrákovou

Setkání rodičů s Mgr. Andreou Vondrákovou

Ve čtvrtek 8. 11. proběhlo v naší mateřské škole setkání rodičů s paní logopedkou Mgr.  Andreou Vondrákovou. Všem zúčastněným rodičům chceme poděkovat a těsíme se na setkání v novém roce. O setkání s dalším odborníkem Vás budeme brzy informovat. 

Setkání s klinickou logopedkou Mgr. Andreou Vondrákovou

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na setkání s paní logopedkou Andreou Vondrákovou, které se uskuteční ve čtvrtek 8. 11. 2018 od 15:00 hod v prostorách MŠ. 

Beseda s myslivci v 1. třídě

Ve čtvrtek 11. 10. proběhla v 1. třídě beseda s myslivci. Děti se seznámily s životem zvířat žijících v lese, prohloubily své znalosti o lesních plodech a také si prohlédly kožešiny některých druhů zvířat, trofeje, paroží, dalekohled i mysliveckou flintu. Tímto velmi děkujeme slečně Elišce Štefanicové a panu Lukáši Bártovi. 

Divadelní představení v MŠ - Smolíček

V pátek 12. 10. proběhne v MŠ divadelní představení, na které vybíráme 45 Kč. 

Odpolední aktivity v MŠ

Od října v mateřské škole startují odpolední aktivity pro děti. 

POVÍDÁLEK bude probíhat každé sudé pondělí od 15:00 - 15:30 v 1. třídě. Aktivitu povede paní učitelka L. Holejšovská. 

VÝTVARNÉ AKTIVITY budou probíhat každý sudý čtvrtek od 15:00 - 16:00 ve 3. třídě. Aktivitu povede paní učitelka H. Vaníková. 

HUDEBNĚ - POHYBOVÉ AKTIVITY budou probíhat každé liché úterý od 15:00 - 16:00 ve 4. třídě. Aktivitu povede paní učitelka D. Zákostelná. 

Dopravní hřiště

Ve středu 26. 9. se děti ze 4. třídy zúčastní akce s názvem Dopravní hřiště, které bude slavnostně otevřeno i u nás ve Vlašimi v areálu Na Lukách. S sebou podepsané kolo nebo koloběžku a helmu. 

Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13